kitap basım

Referanslar

Çağrı Yayınları

1978 yılında Şaban Kurt tarafından kuruldu. Klasik ve çağdaş İslâm eserlerini, Türkçe, Arapça, İngilizce ve Almanca olarak, Klasik Türk eserlerini Türkçe ve Osmanlı Türkçesi tıpkıbasım olarak yayımladı. Belli başlı bütün Avrupa dillerinde Kur’ân-ı Kerîm Tercümeleri yayımlamaktadır. Bugüne kadar 381 ciltte yaklaşık 196.552 sayfayı bulan 256 eser yayımladı. Hâlen bu gibi eserleri yayımlamaya devam etmektedir.
https://www.cagri.com.tr/
Çağrı Yayınları

Çelik Yayınevi

Çelik Yayınevi 1977 yılında Zekeriya Çelik tarafından kurulmuştur. Yayın hayatına İmam Gazali hazretlerinin Kalplerin Keşfi isimli kitabıyla adım atmış ve bugüne kadar 500'ün üzerinde kitap yayınlamıştır. "Okumak bir deva anlamak bir şifadır" sloganıyla yayın hayatına devam eden yayınevimiz Çelik, İlk Harf, Aden, Şenyıldız markaları altında İslam klasikleri, tasavvuf kitapları Türk ve dünya klasikleri, aile eğitimi , Kuran-ı Kerim ve mealleri başlıklarında temel inanç esaslarına, ahlâki kurallara saygılı yayınlar neşretmeyi ilke edinmiştir.
www.celikyayinevi.com.tr
Çelik Yayınevi

Envar Neşriyat

1973 yılında kurulan Hizmet Vakfı, 1979 Yılında kurulan Envar Neşriyat'ı 2015 yılında bünyesine katarak tüm yayın faaliyetlerini bu şirket üzerinden yürütmeye başlamıştır.
Envar Neşriyat

Hizmet Vakfı

1973 yılında Kuran-ı Kerim neşri için Cumhuriyet döneminde kurulmuş ilk özel vakıftır. Kaliteli baskı ve ciltle Kur’ân-ı Kerimler başta olmak üzere çeşitli yabancı dil mealler ve Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, Kazakça, Özbekçe, Kırgızca, Uygurca, Çince, Yunanca, Kürtçe tercüme eserler neşretmekteyiz. Kuşe Kâğıda baskılı Deri Mushaf yayıncılığında kaliteli ürün çığırını en yukarıya taşımakla beraber deri ciltli, Lüks Mushaf üretimine öncülük ve rehberlik yapmıştır.
http://www.hizmetvakfi.org/

İlimyurdu Yayıncılık

2008 yılında Latif Kınataş tarafından kurulan Mana Yayınları, okuyucularını dünyanın muhtelif yerlerindeki fikri ve kültürel gelişmelerden haberdar etmekte, yeni ufuklar açacak ciddi ve düzeyli eserler yayınlamaktadır.
http://www.manayayinlari.com/
İlimyurdu Yayıncılık İlimyurdu Yayıncılık

İş Bankası Kültür Yayınları

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956 yılında Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.
Türk ve Dünya Edebiyatının köklü yazarlarının kitaplarını edebiyat dünyasına katmaya devam etmektedir.
İş Bankası Kültür Yayınları

İş Kültür Yayınları


Kitap Dünyası Yayınları


Sözler Neşriyat

1975 yılında İstanbul'da yayın hayatına başlamıştır.
 
Kitap, kaset ve Cd olarak ürün çeşidi ile faaliyet gösteren yayınevi, ayrıca basılan kitapların büyük bir titizlik ve özen göstererek 40 dünya diline tercümesi ile dünyada en çok dile çevrilen eserler arasında yer almaktadır.
http://www.sozler.com.tr/
Sözler Neşriyat

Zehra Yayıncılık

Zehra Yayıncılık, Risale-i Nur Külliyatının günümüz insanlarının kolayca anlayabilmesine yardımcı olmak amacıyla yepyeni bir çalışma başlatmış oldu. Risale-i Nur Külliyatının her parçası diğerinin tamamlayıcısı olan bu risaleler şimdiye kadar dünyanın birçok diline çevrildi.
www.zehrayayincilik.com
Zehra Yayıncılık
Her hakkı saklıdır. Enes Basın Yayın Matbaacılık Ltd. Şti. 2017
Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat